szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Vélhetően tüdőgyulladásos pestisben halt meg száz ember a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén - közölte szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

A százból tizenkilenc eset az északkeleti Ituri tartományban történt, amelyet a világ legaktívabb pestisgócaként tartanak számon, és ahol évente mintegy ezer esetet tapasztalnak.

Néhány bubópestises megbetegedést is jelentettek a közép-afrikai országból - tette hozzá a WHO, adatok közlése nélkül. Az ENSZ szakosított szervezetének orvosai, az Orvosok Határok Nélkül nemzetközi segélyszervezet, valamint a Kongói DK egészségügyi minisztériumának munkatársai a helyszínre utaztak, hogy felmérjék a helyzetet. A rossz biztonsági körülmények miatt azonban nehéz foganatosítani ellenőrző intézkedéseket a háború dúlta országban.

A tüdőgyulladásos pestis ma is viszonylag gyakori betegség a világon, és rendszerint gyógyítható antibiotikumokkal, kezelés nélkül azonban halálos kimenetelű. A kór a bubópestissel azonos eredetű, de nem a nyirokcsomókban, hanem a tüdőben jelentkezik. Könnyebben terjed, mint a bubópestis, attól eltérően nem rágcsálók és bolhák révén, hanem a légzőszervek útján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Kolerajárvány Indonéziában

Az ivóvíz szennyezettsége és a lakosok óvatlansága miatt terjed a kolera Indonéziában. Eddig 2500-an betegedtek meg és 141 ember halt meg a járványban.

hvg.hu Plázs

Informatikai hálózat a járványok megfékezésére

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO), az Egyesült Államok Egészségvédelmi és Kórmegelőző Központja (US CDCP), valamint a világ több vezető közegészségügyi intézménye és az IBM New York-ban elindította a fertőző betegségek terjedésének megfékezésére irányuló, Global Pandemic Initiative nevű programot.