Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az amerikai szenátus nagy többséggel elutasította az az indítványt, mely az amerikai csapatok iraki kivonulását javasolta.
Hatalmas többséggel utasította el helyi idő szerint csütörtökön az amerikai szenátus az Irakból történő csapatkivonásra vonatkozó indítványt. Hivatalos közlés szerint kilencvenhárom szenátor szavazott az amerikai katonák további iraki állomásoztatása mellett, és csupán hatan ellene.
Külön érdekesség, hogy az indítványt a republikánusok terjesztették be, ezért sem véletlen, hogy az ellenzéki Demokrata Párt egyfajta megtévesztő manővernek nevezte azt. Irak napirenden volt a washingtoni kongresszus másik házában, a képviselőházban is, ahol heves ütésváltásra került sor elsősorban a közép-keleti országban elesett amerikai katonák miatt.
Ezzel összefüggésben a demokratapárti kisebbség vezetője, Nancy Pelosi groteszk hibának nevezte az iraki háborút. "A háború rendkívüli mértékben ártott az Egyesült Államok tekintélyének, s csökkentette az irányú befolyását, hogy hozzájáruljon más problémák megoldásához a világon" - hangoztatta Pelosi.
A republikánuspárti többség vezetője elutasította az ellenzéki véleményt. Dennis Hastert úgy foglalhat állást: az Egyesült Államok nem fordíthat hátat akkor, amikor egy országban a demokráciát fenyegeti veszély.Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.