Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Kína után India a higany legnagyobb felhasználója a világon, és e mérgező anyag milliók életét veszélyezteti – állítja egy környezetvédelmi csoport.
A delhii Toxics Link csoport szerint a folyékony fém forgalmazását a fejlett országokban szigorúan szabályozzák, mivel az erősen mérgező, agy és idegrendszeri károsodásokat okozhat egyebek között. Indiában azonban aggodalomra ad okot, hogy a higany kereskedése, felhasználása és visszaforgatása megoldatlan, szabályozatlan, így "milliók vannak kitéve a mérgezési veszélynek". India az elmúlt nyolc évben a becslések szerint mintegy 2290 tonna higanyt importált és használt fel az iparban hőmérőkhöz, elemekhez, fluoreszkáló lámpákhoz.
Az iskolákba, kórházakba kerülő eszközöket egyszerűen a szemétbe dobják az emberek, ami jelentős veszélyt hordoz magában. A környezetvédelmi csoport azt követeli, hogy minősítsék veszélyes anyagnak a higanyt és szigorú szabályokat léptessenek életbe annak forgalmazására és használatára.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.