Fokozódó erőszak, újabb letartóztatások Mianmarban

Ismét több tucat embert hurcoltak el otthonából a mianmari biztonsági erők csütörtökre virradó éjszaka Rangunban a kormányellenes tömegtüntetések múlt heti leverése után.

  • MTI MTI
Fokozódó erőszak, újabb letartóztatások Mianmarban

Az előző éjszakákhoz hasonlóan a biztonsági erők a kijárási tilalom alatt fésülték át a volt főváros egyes negyedeit, mindenekelőtt a Svegadon pagoda környékét, ahonnan a katonai kormányzat legutóbbi intézkedései elleni tiltakozó felvonulások indultak, élükön buddhista szerzetesekkel - tették hozzá a nevük elhallgatását kérő források.

A biztonsági erőknek nyilvánvalóan megvan a gyanúsítottak listája, feltehetően a szeptember 24-i és 25-i tüntetéseken készített fényképek és videofelvételek alapján, és módszeresen hajtják végre a célzott letartóztatásokat Rangunban, a délkelet-ázsiai ország legnagyobb városában.

"Számos embert hurcoltak el kihallgatásra az éjszaka folyamán, de lehetetlen megmondani, hogy pontosan hányat" - nyilatkozott az egyik helybeli.

Ellenzéki csoportok szerint 6000 embert fogtak el a tüntetések leverése után, a halottak száma elérheti a kétszázat. A junta tíz halálos áldozatot ismer el.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.