A HRW már az év eleji offenzíva alatt jelezte, hogy alaposan gyanítható ilyen típusú tüzérségi lövedékek alkalmazása. Bizonyítani ezt azonban nem tudta, mert a munkatársait Izrael nem engedte be a megtámadott palesztin területre. Szerdai jelentése már helyszíni szakértői vizsgálatokon alapul: üres hüvelyeket, égésnyomokat és fehér foszfor maradványait hozza fel bizonyítékként.
Fehér foszfor bevetését lakott területek ellen tiltja a nemzetközi jog, vagyis háborús bűncselekménynek számít, de álcázó füstfüggöny alkotóelemeként nyílt területen alkalmazható. A szervezet vizsgálatra szólította fel az Egyesült Államokat, amely ezzel a fegyverfajtával ellátja Izraelt, és az izraeli hadsereg vezetőinek az elszámoltatását is követeli.
Az izraeli hadsereg korábban közölte, hogy belső vizsgálatot indít az ügyben, de ennek az eredményét még nem hozták nyilvánosságra. A HRW arról nem tudott számadattal szolgálni, hogy hány civil lakos halálát vagy sérülését okozták foszforlövedékek.
Izrael törvénytelenül használt foszforlövedékeket Gázában
A Human Rights Watch (HRW) emberi jogi megfigyelő szervezet szerdán megerősítette korábbi vádját, hogy Izrael törvénytelenül használt foszforlövedékeket a Gázai övezet ellen indított támadása során, és ezzel fölöslegesen sodorta veszélybe civilek életét.

Osztottunk-szoroztunk: ez teljesülhet Magyar Péter gazdasági ígéreteiből
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
A Pride szervezője a francia nagykövet jelenlétében szembesítette Navracsicsot azzal, hogy nem ismeri az általa is megszavazott gyülekezési törvényt
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.