A 27 tagországban évente átlagosan 450 ezer olyan hagyatéki ügyet intéznek, amely több országot érint, ezek összértéke több mint 120 milliárd euróra tehető. A tagországok eltérő törvénykezése miatt jelenleg "komplex és nehezen kiszámítható" szabályok harmonizálásával a brüsszeli bizottság - mint Jacques Barrot igazságügyi felelős fogalmazott - "újabb téglát kíván hozzátenni az európai polgári jogi tér kiépítéséhez".
Az uniós "kormány" egyebek között az öröklési jog európai szintű elismerését és bizonylatolását javasolja, a végrendelkezőknek pedig lehetővé tenné, hogy válasszanak, mely érintett ország joga alapján kívánják továbbadni vagyonukat. Olyan szabályozásról van szó, amely lehetővé tenné az illetékes hatóság gyors azonosítását, valamint kiterjedne a hagyatékban szereplő valamennyi tételre, függetlenül attól, hogy azok hol találhatók - fejtette ki a bizottsági ülést követő brüsszeli sajtótájékoztatóján Barrot.
A hagyatéki szabályokat egyszerűsítené az EU
Javaslatokat tett az Európai Bizottság szerdán arra, hogy hogyan lehetne egyszerűsíteni az Európai Unióban azokat az öröklési és hagyatéki eljárásokat, amelyek "nemzetközi dimenziójúak", vagyis több országot érintenek.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Ha megtudja, mennyibe kerül a légkondi valójában, talán már nem is tűnik elviselhetetlennek a kánikula
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.