Lemond a kirgiz elnök, ha szavatolják a biztonságát

Kurmanbek Bakijevet kirgiz elnök bejelentette, hogy kész lemondani, amennyiben a hatóságok szavatolják az ő és a családja biztonságát. A kirgiz átmeneti kormány ma rendelte el az elűzött államfő letartóztatását, és megfosztotta Bakijevet mentelmi jogától azzal az indokkal, hogy polgárháborút akar kirobbantani az országban.

  • MTI MTI
Lemond a kirgiz elnök, ha szavatolják a biztonságát
Bakijev megérkezik a dzsalálábádi gyűlésre
MTI / AP

Bakijev a hatalomból való eltávolítását követően az ország déli részén keresett menedéket, és itt szervezi híveit. Dzsalálábád városában kedden egy gyűlésen szónokolt, és polgárháborúra szólította fel a hallgatóság tagjait. Ugyancsak Dzsalálábádban jelentette be lemondási készségét, biztonsági garanciákért cserébe.

A biskeki ideiglenes kormány máris jelezte, hogy kész tárgyalásokba bocsátkozni Bakijevvel a válság megoldása érdekében. Azimbek Beknazarov, a biztonsági kérdésekért felelős miniszterelnök-helyettes közlése szerint a kormány képviselői a helyszínen vannak, és "Bakijevnek kell megmondani, mikor és milyen formátumban kezdődjenek meg a tárgyalások".

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?