Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Újabb alkalmazott halt meg az Apple legnagyobb beszállítójának, a Foxconn-nak a kínai gyárában pénteken; elképzelhető, hogy öngyilkossági hullámról van szó, mivel idén már ez volt a tizedik haláleset.
A fiatal - mindössze 21 éves - férfi a Kína déli részén, Sencsen városában működő vállalat épületének tetejéről zuhant a mélybe. A korábbi eseteket öngyilkosságnak vélték, a legutóbbi tragédia okai egyelőre még nem tisztázódtak. A hatóságok nem közöltek részleteket.
Az újabb haláleset még több kérdést vet fel a Foxconn komplexumában uralkodó munkakörülményekről. Munkajogi aktivisták szerint a cégnek régre visszanyúló története van az alkalmazottakkal való rossz bánásmódot illetően. A vádak szerint a mintegy 300 ezer munkást elképesztő nyomás alatt tartják, hibák esetén pedig kíméletlen fegyelmezésre számíthatnak.
A vállalat a legnagyobb elektronikai beszállítók egyike, az Apple iPad és iPhone készülékei mellett komputereket szerel össze a HP-nak, PS-konzolokat a Sonynak és mobilkészülékeket a Nokiának. Tavaly júliusban nagy port vert fel a cég egyik 24 éves alkalmazottjának öngyilkossága; a férfi azért vetett véget életének, mert elvesztett egy iPhone prototípust.
Mindazonáltal nem a kínai az egyedüli vállalat, amelynek hasonló gondokkal kell szembesülnie, Franciaországban is hasonló tragédiák sorozatára került sor a France Télécom vállalatnál.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.