szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Társulási megállapodásról kezdett tárgyalásokat az Európai Unió hétfőn Örményországgal a kétoldalú politikai és gazdasági kapcsolatok megerősítéséért - közölte az EU főtárgyalója Jerevánban.

Gunnar Vigand újságíróknak nyilatkozva "történelmi jelentőségű" lépésnek minősítette a tárgyalások megkezdését, a tervezett megállapodást pedig nagyratörőnek, amely vonzóbbá teszi majd az egykori szovjet tagköztársaságot az európai befektetők előtt, fellendíti a kereskedelmet az EU-országok és Örményország között, erősíti a demokráciát a kaukázusi országban. Karin Kazinján örmény külügyminiszter-helyettes közölte, egyelőre nehéz megmondani, hogy mikor fejezik be a tárgyalásokat.

Az EU és az unión kívüli országok között társulási megállapodások együttműködési keretet adnak a felek közötti politikai és gazdasági kapcsolatok szorosabbra vonásához. A megállapodásokról szóló tárgyalások 1-4 évig tartanak. Az EU Keleti Partnerség nevű programja keretében már tárgyalásokat kezdett társulási megállapodásról Moldovával és Ukrajnával, a közelmúltban pedig Azerbajdzsánnal és Grúziával. Az EU-s programnak az a célja, hogy erősítse a demokráciát, a biztonságot és támogassa a gazdasági reformokat az unió keleti szomszédságában, elmélyítse az érintett országokkal fenntartott politikai és gazdasági kapcsolatokat.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Felbőszítette a török kormányt az USA határozata

A török kormány és az államfő is elítélte csütörtökön az örmény népirtásról hozott washingtoni képviselőházi bizottsági határozatot. Törökország tiltakozásul azonnal bejelentette, konzultációra hazahívja washingtoni nagykövetét, helyi napilapok szerint pedig az ország megtilthatja az USA haderejének az incirliki támaszpont használatát.

MTI Világ

Erdogan "hazaküldene" százezer örményt

Az országában élő örmények egy részének kiutasításával fenyegetőzik a török kormányfő azután, hogy a hónap elején két állam parlamentje népirtásnak minősítette az Oszmán Birodalom területén élő örmények tömeges halálát az I. világháború alatt.

hvg.hu Shake

Örményország: csodák a magasban

A Szovjetúnió szétesésével 1991-ben létrejött Örményországról általában keveset hallani. Nem csak földrajzi távolsága, de elszigeteltsége is indok erre, pedig több okot is tudunk arra, hogy miért érdemes ide látogatni. És most nem a veszélyes Balkánról lesz szó.