Társulási tárgyalásokat kezdett az EU Örményországgal

Társulási megállapodásról kezdett tárgyalásokat az Európai Unió hétfőn Örményországgal a kétoldalú politikai és gazdasági kapcsolatok megerősítéséért - közölte az EU főtárgyalója Jerevánban.

  • MTI MTI
Társulási tárgyalásokat kezdett az EU Örményországgal

Gunnar Vigand újságíróknak nyilatkozva "történelmi jelentőségű" lépésnek minősítette a tárgyalások megkezdését, a tervezett megállapodást pedig nagyratörőnek, amely vonzóbbá teszi majd az egykori szovjet tagköztársaságot az európai befektetők előtt, fellendíti a kereskedelmet az EU-országok és Örményország között, erősíti a demokráciát a kaukázusi országban. Karin Kazinján örmény külügyminiszter-helyettes közölte, egyelőre nehéz megmondani, hogy mikor fejezik be a tárgyalásokat.

Az EU és az unión kívüli országok között társulási megállapodások együttműködési keretet adnak a felek közötti politikai és gazdasági kapcsolatok szorosabbra vonásához. A megállapodásokról szóló tárgyalások 1-4 évig tartanak. Az EU Keleti Partnerség nevű programja keretében már tárgyalásokat kezdett társulási megállapodásról Moldovával és Ukrajnával, a közelmúltban pedig Azerbajdzsánnal és Grúziával. Az EU-s programnak az a célja, hogy erősítse a demokráciát, a biztonságot és támogassa a gazdasági reformokat az unió keleti szomszédságában, elmélyítse az érintett országokkal fenntartott politikai és gazdasági kapcsolatokat.

 

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.