Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Először látogatott el szombaton a március 11-i földrengés és szökőár pusztításának színhelyére Kan Naoto japán kormányfő, pontosan három héttel a természeti csapás után.
Tokióban eközben bejelentették, hogy a szombaton összesített adatok alapján a katasztrófának eddig 11 800 felkutatott halottja van, s emellett 15 540 eltüntet tartanak számon.
A japán kutatócsoportok az amerikai haditengerészet segítségével pénteken kezdtek nagyszabású akcióba az eltűntek felkutatására a földrengés és szökőár körzetében, továbbá a nyílt tengeren. A háromnaposra tervezett akció első napján csak 32 holttestet találtak, ebből az amerikai kutatók 28-at, míg a japán parti őrség négy holttestre bukkant Ivate prefektúrában.
Kan Naoto is Ivate prefekturát kereste fel először. Katonai helikoptere a kettős természeti csapásban súlyos károkat szenvedett kis kikötővárosban, Rikuzentakatában szállt le. A prefekturában ezer halottja volt a katasztrófának, s további csaknem 1300 ember eltűnt.
A japán kormányfő a tervek szerint a megrongálódott Fukusima-1 (Daiicsi) atomerőművet is felkeresi, hogy támogatásáról biztosítsa a veszélyhelyzet elhárításán dolgozó embereket. Kan Naoto eredetileg még március 21-én látogatott volna a szigetország északkeleti részébe, de akkor a rossz időjárás miatt elhalasztották a vizitet.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.