Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Tizenhatra emelkedett a marokkói Marrakes egyik kávézója ellen csütörtökön elkövetett merénylet áldozatainak száma. A belügyminiszter bejelentette, hogy nem öngyilkos merénylet történt.
Tájeb Sarkávi belügyminiszter pénteken este Rabatban bejelentette, hogy a pokolgépet távgyújtással robbantották fel. Francia kormányzati források nem végleges adatai szerint legalább hat francia állampolgár vesztette életét a robbanásban, tízen pedig megsebesültek. Állítólag a halottak között van egy holland, valamint két kanadai nemzetiségű ember is. Meg nem erősített értesülések egy állapotos izraeli nő haláláról is beszámoltak. Csütörtöki hírek szerint a halálos áldozatok között 11 külföldi van.
A hatóságok minden nyomot vizsgálnak, de egyelőre még korai lenne következtetéseket levonni - mondta Halid Nasziri marokkói kormányszóvivő pénteken. Ugyanakkor a marokkói kormány az al-Kaida terrorszervezet észak-afrikai szárnyára gyanakszik. A merényletet a városközpontban lévő, turisták által közkedvelt Argana kávézó épületének a második szintjén követték el. A robbanás ebédidőben történt, amikor a kávéház körüli tér zsúfolásig tele volt emberekkel.
A szomszédos Algéria a legszigorúbban elítélte az "aljas támadást". Rabat és Algír között általában hűvös a viszony Nyugat-Szahara miatt, de az utóbbi három hónap miniszteri szintű találkozói javulást jeleznek. A legjelentősebb marokkói iszlamista mozgalom "barbárságnak" nevezte, és elítélte a csütörtöki merényletet. A szervezet közleményében nyugalomra és éberségre intette az embereket, és óvott a 2003. május 16-a utáni emberjogi kihágások megismétlődésétől.
2003. május 16-án az iszlamisták 12 öngyilkos merénylője 33 emberrel végzett Casablancában. A hatóságok válaszul mintegy kétezer embert tartóztattak le. Nasziri kormányszóvivő hangsúlyozta, hogy a destabilizációs kísérletek ellenére nem állítják le a megkezdett reformfolyamatot. VI. Mohammed király a tüntetők követeléseinek engedve március 9-én átfogó alkotmányos reformokat jelentett be, amelyek között a független igazságszolgáltatás megteremtése, valamint a hatalmi ágak szétválasztása is szerepel.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.