szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Libération című francia napilap brüsszeli tudósítója már 2007-ben megírta, hogy Dominique Strauss-Kahn, az IMF akkor kinevezett francia vezetője a nők iránti fékezhetetlen vágya miatt ütheti meg a bokáját az Egyesült Államokban.

Minden újságíró, aki valaha is foglalkozott a legtöbbször csak DSK-nak hívott Strauss-Kahn tevékenységével, tudja, hogy a politikusnak milyen a viszonya a nőkhöz, és számos ilyen történetet ismernek - írta még 2007-ben blogjában Jean Quatreme, a Libération brüsszeli tudósítója az IMF most letartóztatott vezéréről, volt francia gazdasági miniszterről. Az újságíró akkor jelezte: emiatt a viselkedése miatt DSK megütheti a bokáját az Egyesült Államokban, ahol - Franciaországgal ellentétben - erkölcsi kérdésekben nem tréfálnak, különösen, ha szexuális molesztálásról van szó.

MTI/EPA

Az újságírónak - úgy tűnik - igaza lett. A Libération olvasói éppen ezért kérdezhettek most tőle a napilap online verziójában. Quatreme az online interjúban kifejtette: DSK múltja miatt szerinte nem provokációról van szó, ezzel arra utalt, hogy a vádak vélhetően igazak. Arról is beszélt az újságíró, hogy Franciaországban túlságosan is tisztelik a politikusok magánéletének védelmét, így a közszereplők ilyen tettei (vagyis a szexuális molesztálás) rejtve marad a nyilvánosság előtt. Szerinte Svédországban, az Egyesült Államokban vagy Angliában DSK el sem kezdhette volna politikai karrierjét annak alapján, ahogyan a nőkkel bánik.

"Nem lennék az áldozat, a mai proletárréteghez tartozó bevándorló takarítónő helyében, akinek DSK ügyvédjei darabokra szedik az életét. Emellett botrányosnak tartom a francia reakciók többségét, amelyek megfeledkeznek arról, hogy ennek az ügynek van egy áldozata is" - közölte az újságíró.

Quatreme megérti, hogy Tristane Banon újságíró, Strauss-Kahn második feleségének a keresztlánya miért csak később állt a nyilvánosság elé, hiszen 21 évesen erre szerinte még nem állt készen. Mindez ahhoz hasonlatos, mint amikor a pedofilok áldozatai 15-20 évvel az erőszak után beszélnek ezekről a tettekről - mondta Quatreme.

Tristane Banon 2002-ben történt esetét öt évvel később egy tévés beszélgető műsorban mesélte el: hogyan molesztálta őt az IMF-vezér egy négyszemközti interjúhelyzetben. Az újságírónő feljelentése akkor azért maradt el, mert anyja, a - Strauss-Kahnhoz hasonlóan szocialista párti - Anne Mansouret lebeszélte róla. Az asszony most azt mondta, komoly felelősség terheli a lelkét akkori lépése miatt, amit megbánt.

A tévéműsorban Strauss-Kahn nevét kisípolták, de a műsorvezető, Thierry Ardisson pár nappal az adás után elismerte, hogy róla beszélgettek. Ardisson 2008 október 22-én egy rádióműsorban azt mondta, legalább 14 olyan nőismerőse van, akik azt mesélték, hogy molesztálta őket Strauss-Kahn. A Libérationnál dolgozó kollégájához hasonlóan Ardisson is azt fejtegette a rádióadásban, hogy Amerikában ebből a beteges szexfüggőségből Strauss-Kahnnak baja származhat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Az IMF kormányzótanácsa "figyelemmel kíséri" Strauss-Kahn ügyét

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) "figyelemmel kíséri" a Dominique Strauss-Kahn ügyével kapcsolatos eseményeket - közölte közleményében az alap, miután hétfőn az IMF kormányzótanácsa tájékoztatót hallgatott meg vezérigazgatója letartóztatásáról, az ellene felhozott vádakról.

MTI / hvg.hu Világ

Strauss-Kahn őrizetben marad

A vád szerint az első DNS-vizsgálat eredményei bizonyítják a szexuális támadás tényét, és felmerült a gyanú, hogy Dominique Strauss-Kahn korábban is követett el hasonló bűncselekményt. A bíróság úgy döntött, az IMF-vezér őrizetben marad, így péntekig, a következő tárgyalási napig biztosan nem szabadul. Strauss-Kahnt a döntés után a hírhedt Rikers Island-i börtönbe szállították.