Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Ismeretlen számítógépes kalózok feltörték, majd egy időre ellenőrzésük alá vonták a legnagyobb japán nehézipari vállalat 80 szerverét és számítógépét. Nem kizárt, hogy kulcsfontosságú információkat loptak el a vállalat katonai, űr- és atomipari fejlesztéseiről - értesült egy japán lap.
A Jomiuri Simbun azt írja hétfőn, hogy a Mitsubishi csoporthoz tartozó Mitsubishi Heavy Industries óriásvállalat elleni hackertámadást múlt hónapban észlelték, de egyelőre nem derítették ki, mennyi ideig tartott. Összehangolt internetes kalózakcióról van szó, amelyet kémkedés céljából hajtottak végre.
A hackerek legkevesebb nyolc fajta vírust fejlesztettek ki, hogy betörjenek a vállalat adatbázisaiba, és egyesek közülük eltűntették a bűncselekmény nyomait.
A kiberbűnözők megfertőzték a szervereket, a személyi számítógépeket a cég székhelyén és nyolc telepén, így a Kobe és Nagaszaki városban lévő hajóépítő üzemekben is. Ez utóbbi helyeken tengeralattjárók tervezésével, gyártásával, valamint atomipari berendezések előállításával foglalkoznak. A cég Nagojában lévő üzemében rakétaelhárító rendszereket és rakétahajtóműveket gyártanak.
A japán fegyveripart eddig sosem érte számítógépes kalóztámadás.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.