Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A katonai uralom felszámolását célzó reformintézkedések ellenére háborús bűncselekményekkel felérő jogsértéseket követnek el a mianmari katonák az ország északi részén tevékenykedő gerillák elleni fellépésük során - ismertette jelentésében egy emberi jogi szervezet hétfőn, két nappal az amerikai külügyminiszter ranguni látogatása előtt.
A PRD nevű csoport jelentése szerint míg az ország alacsonyan fekvő területein kialakuló politikai helyzetet a ranguni vezetők áttörésként állítják be, a kisebbségek lakta hegyvidéken élők milliói számára a helyzet rosszabb, mint valaha az elmúlt két évtizedben - közölte bangkoki sajtótájékoztatóján a szervezet társalapítója, Oddny Gumaer.
Mianmar északi, jobbára a keresztény kacsinok lakta hegyvidéken a Kacsin Függetlenségi Szervezet (KIO) nevű gerillacsoport röviddel a katonai junta hatalomátvétele, 1962 után harcba szállt a központi kormánnyal, autonómiát követelve a kisebbségnek. A 17 éve kötött tűzszünet idén júniusban összeomlott, miután a hadsereg egy határőr-alakulatba akarta betagolni a KIO fegyvereseit.
A PRD képviselői tényfeltáró úton jártak Kachin szövetségi államban, és azt mondják, hogy a válságövezetben - ahol a harcok miatt 30 ezer embernek kellett elhagynia otthonát - nyoma sincs a reformoknak. A jelentés egyik szerzője úgy fogalmazott, hogy a helyzet borzalmas, és azonnali segítségnyújtásra van szükség. Egy thaiföldi székhelyű kachini nőszervezet azt állítja, hogy 32 olyan esetről van bizonyítéka, amikor katonák nemi erőszakot vagy gyilkosságot követtek el a kacsin kisebbség lakta térségben.
A mianmari hadsereg tagadja a vádakat, a kormány pedig fogadkozik, hogy véget akar venni az etnikai alapú konfliktusoknak, és ennek érdekében felvette a kapcsolatot a gerillacsoportokkal, köztük a KIO-val is.
Az egy évvel ezelőtti választások után a katonai vezetők az idén márciusban hivatalosan átadták az ország irányítását a polgári kormánynak. Az új kormány - amelyben nyugállományú tábornokok vannak túlsúlyban - egy sor reformintézkedést jelentett be korábban.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.