Vlagyimir Putyin csütörtökön Hillary Clinton amerikai külügyminiszter véleményére reagált, miszerint az Egyesült Államoknak "súlyos aggodalmai" vannak az oroszországi parlamenti választások lebonyolításával kapcsolatban.
Putyin szerint az orosz ellenzék "meghallotta a jelzést" és az amerikai külügyminisztérium támogatásával aktív tevékenységbe kezdett.
"Mindannyian felfogjuk, hogy a tüntetések szervezőinek egy része egy ismert forgatókönyv alapján cselekszik. De azt is tudjuk, hogy országunkban az emberek nem akarják, hogy a helyzet odáig fajuljon, mint Kirgizisztánban és Ukrajnában" - mondta Putyin, utalva a két volt szovjet tagköztársaságban lezajlott forradalmakra 2005-ben, illetve 2004-ben, amelyekben Moszkva a Nyugat kezét látta. "Senki nem akar káoszt, meg kell védenünk szuverenitásunkat" - hangoztatta a kormányfő, aki nagy valószínűséggel jövő tavasszal ismét elfoglalja az elnöki posztot.

A vasárnapi választások után Moszkvában és más orosz városokban tüntetések voltak. Több ezren kifogásolták a voksolás hivatalos eredményét. A rendőrség kíméletlenül oszlatta szét a tüntető tömegeket, és körülbelül ezer demonstrálót előállított.
Putyin ezzel kapcsolatban úgy vélte: ha az emberek a törvényeket tiszteletben tartva cselekszenek, joguk van kifejteni véleményüket, de ha valaki megsérti a törvényt, akkor a rendvédelmi erőknek és a hatalomnak minden törvényes eszközt be kell vetniük a jogszabályok betartatására.
Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet választási megfigyelői a voksolás után arról számoltak be, hogy gyakran megsértették az eljárási szabályokat, példák voltak a szavazatok manipulálására, és jelek utalnak szavazási dobozok "kitömésére", azaz szavazatok hamisítására is. Az oroszországi választások lebonyolítást és a tüntetetések szétverését az Egyesült Államok, az Európai Unió, Franciaország és Németország is bírálta.