Kisegíti a magyar kormány Bulgáriát

Százezer homokzsákkal segíti Magyarország Bulgáriát az árvízi védekezésben, a szállítmányt szerdán indították útnak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Bulgária délkeleti részén az elmúlt napokban erősen csapadékos időjárás alakult ki.

  • MTI MTI
Kisegíti a magyar kormány Bulgáriát

Haskovo tartományban jelenleg négy helyen kritikus a helyzet, az ivanovói gát átszakadt, a környéket hatalmas mennyiségű víz öntötte el. Bulgária az EU Monitoring és Információs Központjához (EU MIC) fordult segítségért, az árvízi katasztrófa által sújtott területre homokzsákokat, téliesített sátrakat és geotextilt kért. A magyar kormány azonnal reagált a kérésre, a homokzsákokat szerdán rendőri felvezetéssel indították útnak a Bulgáriában kijelölt logisztikai bázisra - írta az OKF a közleményben.

Mint emlékeztettek, 2010-ben a borsodi árvíz idején Magyarország is hasonló módon kért segítséget az EU tagállamoktól, és akkor Bulgária is homokzsákokkal segítette a magyarországi védekezést.

Bulgáriában hétfőn nyolcan haltak meg, miután a heves esőzés és a hónyomás hatására átszakadt egy kisebb víztározó gátja. A hatóságok kedden arra figyelmeztettek, további két gát van meggyengülve, így a környékbeli lakókat felszólították, készüljenek fel lakhelyük esetleges elhagyására.

Az elöntött bolgár faluba, Biszerbe kedden ellátogatott Krisztalina Georgieva, az Európai Unió (EU) humanitárius ügyekért felelős biztosa, hogy felmérje a kár nagyságát. A település 800 lakosának a mentési munkálatok ideje alatt ivóvizet, élelmet és gyógyszereket biztosítanak. Az utóbbi napok heves esőzései miatt Bulgária déli területein továbbra is szükségállapot van érvényben.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.