„Majd megtudod, mi az a fájdalom, ha gyereket szülsz”– milyen problémákat jelezhet a kínzó menstruációs görcs?
A szakértő szerint a megoldás nem egyszerű, de mindenképp létezik, és nem csak a szülés vagy az idő múlása hozhat enyhülést.
Megkezdődött kedd reggel Jemenben az elnökválasztás, amely véget vet a 33 éve hatalmon lévő Ali Abdalláh Száleh uralmának.
Jemenben több mint 12 millió szavazásra jogosult polgár adhatja le voksát. Az arabvilágbeli országok közül Jemen az első, ahol a rendszerellenes felkelés az államfő távozásáról rendelkező megállapodással ért véget.
Az elnökválasztástól nagy meglepetést nem, csupán némi megkönnyebbülést várnak megfigyelők tekintettel arra, hogy a szavazáson csupán egyetlen jelöltre, az arab állam jelenlegi alelnökére - és egyben ügyvezető elnökére - adhatják le voksukat a választásra jogosultak.
A leendő jemeni elnök, Abed Rabbo Manszúr Hádi nemzetközi segítséget kért országa számára, ugyanakkor párbeszédet ígért az elnökválasztást bojkottáló déli autonomistáknak és északi zaidita lázadóknak. Vasárnap esti tévébeszédében hangsúlyozta: újra kell egyesíteni a hadsereget, véget kell vetni az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat befolyásának, és "gyökeres reformokba" kell kezdeni.
Szíriai kollégájával ellentétben Ali Abdalláh Száleh távozó jemeni elnök még időben jobb belátásra tért, és az ellene irányuló országos megmozdulások nyomán a nemzetközi közösség tanácsát megfogadva tavaly novemberben rábólintott arra, hogy lemond hatalmáról. Ennek a folyamatnak a végére kerül pont kedden: előre hozott elnökválasztást tartanak az arab országban.
A szakértő szerint a megoldás nem egyszerű, de mindenképp létezik, és nem csak a szülés vagy az idő múlása hozhat enyhülést.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.
Most Lázár János tárcája már csak annyit közölt: elképzelhető, hogy felszedik a zenélő burkolatot.