Sztárügyvéd védi az Afganisztánban lövöldöző amerikait

Az Egyesült Államokban jól ismert ügyvéd, John Henry Browne látja majd el annak az ámokfutó amerikai katonának a védelmét, aki a napokban hidegvérrel meggyilkolt 16 embert Afganisztánban.

  • MTI MTI
Sztárügyvéd védi az Afganisztánban lövöldöző amerikait

A nyugati partvidék északi részén lévő Washington szövetségi államban praktizáló Browne telefonon már beszélt védencével, akivel hamarosan Kuvaitban személyesen is találkozni akar. Az ügyvéd elmondta: a főtörzsőrmester kifejezetten kérte feletteseitől, hogy bízzák rá védelmét tekintve, hogy ő is Washington állambeli. A tárgyalást is valószínűleg egy Seattle melletti katonai támaszponton tartják.

Az ámokfutó katona személyazonosságát azóta sem hozták nyilvánosságra, mindössze annyit tudni: 38 éves és két gyermek apja. Akár halálra is ítélhetik.

Browne ügyvéd tavaly egy fiatal bűnöző, Colton Harris-Moore, vagyis a "mezítlábas bandita" védelmét látta el. A nem egészen 20 éves fiatalember nagyjából nyolcvan bűncselekményt követett el, egyebek mellett repülőgépeket, motorcsónakokat lopott el, nyaralókba tört be. Hosszú időn át az orruknál fogva vezette az amerikai bűnüldöző szerveket.

Maratoni hosszúságú bűnlajstroma ellenére mindössze 7 év szabadságvesztésre ítélték, viszont eddigi kalandos életútja és talpraesettsége miatt szinte hős lett az Egyesült Államokban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.