Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az Afrikai Unió (AU) felfüggesztette kedden Bissau-Guinea tagságát az április 12-i puccs miatt, és szankciókat irányzott elő a nyugat-afrikai országgal szemben.
Az AU Béke- és Biztonsági Tanácsa "úgy döntött (...), hogy azonnali hatállyal felfüggeszti Bissau-Guinea minden tevékenységét az Afrikai Unión belül, amíg az alkotmányos rend helyre nem áll" - közölte Ramtane Lamamra uniós biztos a szervezet addisz-abebai ülése után.
A biztos elmondása szerint a tanács kérte az AU Bizottságát - az unió végrehajtó szervét -, hogy "tekintve a puccsok gyakoriságát Bissau-Guineában (...) a Nyugat-afrikai Országok Gazdasági Közösségével (ECOWAS) konzultálva két héten belül hozzon döntést vagy tegyen javaslatot az államcsíny végrehajtói elleni további szankciókra". Lamamra utazási tilalmakat és számlák befagyasztását említette a puccsisták, valamint civil és katonai segítőik büntetéseként.
A pánafrikai szervezet, amely már a múlt héten eíltélte a bissau-guineai puccsot, március végén felfüggesztette egy másik ország tagságát is: Maliét, ahol szintén katonai hatalomátvétel volt.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.