Országosan Obama vezet Romneyval szemben

Barack Obama amerikai elnök országos szinten két, szerdán nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatás szerint is magabiztosan vezet leendő hivatalos republikánus kihívójával, Mitt Romneyval szemben.

  • MTI MTI
Országosan Obama vezet Romneyval szemben

Reuters és az Ipsos  adatai szerint népszerűség tekintetében a hivatalban lévő elnök három hónappal a választások előtt 49:42 százalék arányban vezet a volt massachusettsi kormányzóval szemben, ami azt jelenti, hogy a júliusban mért eredményekhez képest Obama egy százalékkal növelte előnyét. Ezt annak ellenére is képes volt elérni, hogy a válaszadóknak csupán a 31 százaléka véli úgy, hogy az Egyesült Államok jó irányba halad.

A The Washington Post és az ABC News televízió közösen elvégeztetett felmérése szerint a hivatalban lévő elnökről az amerikaiak 53, a riválisáról 40 százalék vélekedik kedvezően. A kedvezőtlen vélemények aránya Obama esetében 43, Romney-éban pedig 49 százalék.

A Quinnipac Egyetem, a The New York Times és a CBS News szerdán három "ingaállammal" kapcsolatban adott ki adatokat, amelyekből az derült ki, hogy Wisconsinban és Virginiában Obama vezet 51:45, illetve 49:45 százalék arányban, Coloradóban pedig Romneynak áll a zászló 50:45 százalék arányban. (Az "ingaállamok" szavazóiról mindkét tábor úgy véli, hogy többségükben maga mellé tudja állítani őket, ezért a leghevesebb választási vetélkedés ezekért a területekért folyik.)

A Rasmussen Reports szerint ennél kiegyenlítettebb a verseny, és szerdán egyformán 45 százalékban mutatta ki mind a két, a Fehér Házban eltöltendő következő négy évért versengő politikus támogatottságát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?