Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Harminchat méter hosszan pótolni kell a kínai Nagy Falnak azt a szakaszát, amely leomlott a szűnni nem akaró esőzés miatt.
Az omlás hétfőn történt, miután napokon át zuhogott az eső, és a környező hegyekből folyamatosan zúdult a víz az építmény alapjaihoz. A falnak a tacsingmeni szakasza károsodott, a 36 méteres szakasz előtti és utáni részeken repedések keletkeztek.
A tacsingmeni falrész nem túl öreg, az 1368 és 1644 között uralmon lévő Ming-dinasztia idején építették.
Kínában a múlt hónapban kezdődött az esős évszak, de túlzottan bőséges csapadékkal: országszerte áradások, földcsuszamlások pusztítanak.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.