A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Korábban is voltak öngyilkossági kísérletei annak a londoni kórházi ápolónőnek, aki december elején felakasztotta magát, miután egy ausztrál kereskedelmi rádióállomás munkatársai megtévesztették, és így bizalmas orvosi adatokhoz jutottak a kórházban kezelt Katalin cambridge-i hercegnő állapotáról.
A 46 esztendős, kétgyermekes, indiai születésű Jacintha Saldanhát, aki a VII. Eduárd királyról elnevezett londoni kórház ápolónője volt, december 7-én találták holtan szállásán, sáljára felakasztva.
A világszerte hatalmas visszhangot keltő ügy előzményeként a Sydneyben működő 2Day FM zenerádió két lemezlovasa, Mel Greig és Michael Christian - miután Londonban hivatalosan bejelentették, hogy Vilmos hercegnek, a brit trón majdani várományosának hitvese várandós, és heveny terhességi rosszullétei miatt kórházban kezelik - felhívta a kórházat, és elhitette a személyzettel, hogy II. Erzsébet királynő, Vilmos herceg nagymamája, illetve Károly trónörökös, Vilmos édesapja van személyesen a vonalban.
A telefonhívásra válaszoló Jacintha Saldanha - abban a hiedelemben, hogy valóban a brit uralkodóval és fiával beszélt - jóhiszeműen továbbkapcsolta hívást a hercegnőt kezelő osztályra, ahol egy másik ápolónő röviden, de részletesen beszámolt Katalin állapotáról, bizalmas orvosi adatokat is kiszolgáltatva a hívóknak.
A hívást a rádióállomás rögzítette és leadta, Jacintha Saldanha pedig három nappal később önkezével véget vetett életének. A Mail on Sunday című vasárnapi brit lap indiai értesüléseket idézve azt írta, hogy az ápolónő az elmúlt egy évben kétszer is megkísérelt öngyilkosságot. Mindkét eset Indiában, egy családi látogatás idején történt. Jacintha Saldanha először nagy adag gyógyszert vett be, de kórházba szállították, és megmentették az életét.
Kilenc napra rá kiugrott egy épületből, de ezúttal is kórházba vitték, ahol több napig intenzív osztályon kezelték, majd pszichiátriai vizsgálatnak vetették alá, és depressziót állapítottak meg nála. Orvosai kilenc hónapnyi depresszióellenes gyógyszeres kezelést írtak elő számára, és figyelmeztették a családot az újabb öngyilkossági kísérletek kockázatára - írta a vasárnapi brit lap.
A Mail on Sunday szerint egyelőre nem ismert, hogy a szeptemberben véget ért gyógyszeres kezelés később folytatódott-e, és az sem, hogy az ápolónő pszichiátriai állapotáról tudtak-e az őt alkalmazó - a brit királyi család tagjait rendszeresen kezelő - londoni kórházban.
Az ausztrál rádióállomás levette programjáról az ápolónőt megtévesztő két lemezlovas műsorát, az ausztrál médiahatóság vizsgálatot indított az ügyben, az angol-walesi ügyészi hivatal pedig a hétvégén bejelentette, hogy tanulmányozza a vádemelés lehetőségét a két rádiós ellen.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.