Rákok festik vörösre egy chilei város partját

Elpusztult rákok tömege borítja Coronel chilei város tengerpartját, a homokos föveny valósággal vörössé vált a héjas állatok tetemeitől.

  • MTI MTI
Rákok festik vörösre egy chilei város partját

Egyelőre nem tudják, hogy mi okozta a sok ezer garnéla és tengeri rák halálát. A helybeli halászok a közeli hőerőművekre gyanakszanak, amelyek a tenger vizét használják hűtésre. A két létesítmény vezetősége egyelőre nem reagált a feltételezésre.

Mások az El Nino-jelenség következményének tudják be a tömeges pusztulást, a ciklikusan jelentkező, az éghajlatban és az áramlásokban változást hozó természetes folyamat ugyanis felmelegíti a Csendes-óceán vizét. A hatóságok több helyen is megmérték a víz hőmérsékletét és oxigéntartalmát, hogy magyarázatot találjanak a rákok példátlan méretű pusztulására.

A BBC News tudósítása szerint a halászok szövetsége attól fél, hogy a rákállományban bekövetkezett veszteség veszélybe sodorhatja megélhetésüket, hiszen a héjas állatok képezik legfőbb bevételi forrásukat.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.