Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Elismerte felelősségét csütörtökön Kambodzsában a bíróság előtt az indokínai országban a 70-es években kétmillió ember halálát okozó vörös khmer rezsim főideológusa.
"Vezetőként el kell ismernem felelősségemet a hazámnak okozott károkért" - mondta a háborús bűntettekkel, népirtással és emberiesség elleni bűncselekményekkel vádolt, 86 éves Nuon Chea. "Legmélyebb részvétét" fejezte ki a tárgyalóteremben megjelent tanúknak, a vörös khmer rezsim áldozatául esett emberek hozzátartozóinak.
Tagadta ugyanakkor, hogy elkövette volna a terhére rótt bűncselekményeket. Mint mondta, ő a propagandáért és az oktatásért felelt, a végrehajtás nem az ő feladata volt, nem volt mindenről tudomása.
A főideológussal együtt a vádlottak padján ül egy másik egykori vörös khmer vezető, Khieu Samphan. A 81 éves volt államfő azt állította, hogy nem tudta, milyen szenvedésen ment keresztül a kambodzsai nép a vörös khmerek uralma alatt.
Az 1998-ban elhunyt Pol Pot vezette vörös khmerek 1975 és 1979 közötti rémuralma idején csaknem negyedével csökkent Kambodzsa lakossága. Összesen kétmillióan haltak meg; több százezer embert kivégeztek, de sokan haltak meg a munkatáborokban és éhínségekben is. A vörös khmerek az önellátó agrártársadalom utópiáját akarták megvalósítani.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.