Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Egyesült Államok visszaküldött hazájába két algériai állampolgárságú rabot, akiket több mint tíz évig tartottak fogva a guantánamói amerikai haditengerészeti támaszponton működő börtöntáborban – közölte a Pentagon csütörtökön.
A két férfit az algériai hatóságoknak adták át szerda este, a továbbiakban ügyükben az algériai ügyészség jár el. Tavaly szeptember óta ők voltak az első rabok, akik elhagyhatták a kubai területen működő amerikai katonai bázis börtönét.
A The Miami Herald című amerikai lap értesülése szerint a két - most 34, illetve 37 éves - algériai az elsők között került be a Guantánamón 2002-ben létrehozott börtöntáborba. Elengedésükkel 164-re csökkent az ott fogva tartott rabok száma.
A guantánamói börtönben 36 rab folytat most éhségsztrájkot, közülük 32 embert kényszertáplálással tartanak életben. Barack Obama amerikai elnök több alkalommal is megígérte, hogy felszámolja a börtöntábort, ahol terrorizmussal gyanúsított foglyokat őriznek.
Az utóbbi években több algériai állampolgárságú foglyot engedtek el Guantánamóról. Többségük ellen nem indult eljárás hazájukban.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.