Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Befejezte az éhségsztrájkot Nagyezsda Tolokonnyikova, a Pussy Riot orosz punkegyüttes egyik bebörtönzött tagja – közölték kedden a mordvinföldi büntetés-végrehajtási igazgatóságon. A fiatal nő múlt hétfő óta nem vett ételt magához. Így tiltakozott a szerinte embertelen börtönviszonyok ellen, egyúttal azzal vádolta a mordvinföldi 14-es számú javító-nevelő tábor parancsnokhelyettesét, hogy életveszélyesen megfenyegette.
Tolokonnyikova panasszal fordult az orosz szövetségi nyomozóhatósághoz és a sajtónak is eljutatta levelét.
Az éhségsztrájk befejezéséről szóló hírt megerősítette Ilja Ponomarjov orosz ellenzéki politikus is, aki a Twitteren azt írta, hogy beszélt Tolokonnyikovával, aki egészségügyi okok miatt hagyott fel az éhségsztrájkkal. Továbbra is változtatásokat, és a nyomásgyakorlás megszüntetését követeli a 14-es számú javító-nevelő táborban, valamint azt, hogy helyezzék át máshová" – írta Ponomarjov.
Az ellenzéki politikus volt az egyedüli, aki találkozhatott a fiatal nővel, akihez nem engedték oda sem a férjét, sem az ügyvédeit az utóbbi öt nap alatt.
Az orosz államfő mellett működő emberi jogi tanácsa tagjai múlt héten vizsgálódtak abban a mordvinföldi javító-nevelő táborban, ahol Tolokonnyikova eddig a büntetését töltötte. A jogvédők megállapították a foglyok emberi jogainak megsértését, ugyanakkor a Pussy Riot-tag akciójának megítélésében megoszlott a véleményük.
A küldöttség három tagja szerint nem Tolkonnyikovától származott az ötlet, hanem azt "kívülről kezdeményezték". Egyikük, Ilja Sablinszkij, a moszkvai Közgazdasági Főiskola jogászprofesszora ezzel nem értett egyet. Korábban azt nyilatkozta, hogy "a haja az égnek állt attól, amit az elítéltekről hallott" a börtönben uralkodó körülményekről.
A Pussy Riot három tagját, Marija Aljohinát, Nagyezsda Tolokonnyikovát és Jekatyerina Szamucevicset tavaly augusztusban "vallási gyűlölet által motivált garázdaság" címén két év munkatáborra ítélték, mert a moszkvai Megváltó Krisztus-székesegyházban Vlagyimir Putyin orosz elnök elűzését kérő "punkimát" adtak elő. Szamucevics büntetését azonban a fellebbviteli bíróság felfüggesztettre változtatta. Az eljárás és az ítélet ellen több orosz és külföldi jogvédő, neves popsztár és közéleti személyiség tiltakozott.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.