Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Európának segítenie kell abban, hogy Ukrajna "megszabadulhasson" Oroszországtól – írta a hétfőn Financial Timesban Viktor Juscsenko volt ukrán államfő.
Juscsenko 2005 és 2010 között töltötte be az elnöki tisztséget. A politikus a londoni gazdasági napilap kommentárrovatában az ukrán-EU társulási szerződésről szóló döntés kijevi halasztásáról írt. Moszkva a szovjet modell helyreállítására törekszik olyan "ártalmatlan hangzású" kezdeményezésekkel, mint a vámunió és a közös gazdasági térség – vélte.
Az ukrán politikus szerint ugyanakkor ezeknek a szerveződéseknek semmi közük a gazdasági integrációhoz, és aligha tekinthetők partnerségnek. Nincsenek ugyanis csatlakozási kritériumok, követelmények, normák és komolyan vehető szabályozások, hiányoznak az intézményi alapok is.
Egyetlen cél létezik: a szuverenitás átadása Oroszországnak, és a versenyképes iparágak leépítése – olvasható Juscsenko cikkében.
A volt ukrán államfő szerint Európát most nem vasfüggöny, hanem Brüsszel demokratikus politikája és Moszkva "euró-ázsiai" politikája választja ketté.
Ha nem lesznek garanciák Ukrajna folytatódó európai integrációjának támogatására, akkor Ukrajna kényszerűen az orosz vámunió tagja lesz, olyan kondíciókkal, amelyeket Moszkva szab meg. Ez lenne a legrosszabb forgatókönyv Ukrajna és az EU számára egyaránt. Akik eddig alábecsülték Moszkva hajlandóságát bármilyen eszköz bevetésére az orosz befolyási övezet fenntartása végett, azoknak most le kell szűrniük a tanulságot a történtekből, és segíteniük kell az "orosz imperialista igények" legyőzésében – fogalmazott.
Európának kell eldöntenie, hogy szüksége van-e Ukrajnára, vagy sem – írta Juscsenko a hétfői Financial Timesban.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.