Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Két, egyenként 48 órás sztrájkot hirdetett pénteken a londoni metróhálózat dolgozóinak szakszervezete a jövő hónapra, a metróállomások jegypénztárainak tervezett bezárása és a leépítések ellen tiltakozva.
Az RMT szakszervezet pénteki bejelentése szerint a londoni metrósok február 4-5-én, illetve 11-12-én sztrájkolnak, ha addig nem sikerül megállapodni a munkáltatóval.
A londoni tömegközlekedését felelős városházi cég, a Transport for London (TfL) tervei szerint az összes londoni metróállomáson bezárják a jegypénztárakat, mivel a londoni metró utasainak ma már kevesebb mint a 3 százaléka vesz menetjegyet a pénztárakban. A cég évi 50 millió font (18 milliárd forint) megtakarítást vár az intézkedéstől.
A londoni tömegközlekedésben évekkel ezelőtt meghonosították az elektronikus bérletet, amelyet az állomásokon elhelyezett automatáknál, bank- vagy hitelkártyával előre fel lehet tölteni pénzzel. Az utasok emellett a bérletet összeköthetik bankszámlájukkal, és ebben a esetben a rendszer időről időre automatikusan feltölti a számláról a bérletet a tulajdonos által előre meghatározott összeggel.
A TfL szerint a jegypénztárak bezárása nem jár majd elbocsátásokkal, a cég minden jelenlegi alkalmazott számára biztosít munkát, és egyetlen állomás sem marad személyzet nélkül.
A szakszervezet számításai szerint ugyanakkor a pénztárbezárásokkal legalább 750 munkahely megszűnik. Bob Crow, az RMT főtitkára pénteki nyilatkozatában kijelentette: a leépítés a biztonság szempontjából kritikus fontosságú állásokat szüntet meg, és "a bűnözők paradicsomává" teszi a londoni metrót.
A 400 kilométeres, 12 fővonalból és számtalan elágazó mellékvonalból álló londoni földalattit naponta átlagosan négymillió - évente csaknem másfél milliárd - utas használja, így a tervezett, kétszer kétnapos sztrájk bizonyosan rendkívüli felfordulást okoz a londoni tömegközlekedésben.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.