Gyerekek haltak meg Aleppóban

Legalább tíz ember, köztük öt gyerek vesztette életét egy londoni székhelyű civil szervezet szerint szerdán a szíriai hadsereg légitámadásaiban Aleppóban, miközben a svájci Montreux-ben megkezdődött a szíriai válság rendezését célzó békekonferencia.

  • MTI MTI
Gyerekek haltak meg Aleppóban

Bár a kormányerők a főváros, Damaszkusz és az ország közepén lévő Homsz lázadókézen lévő negyedeire is csapásokat mértek, a legtöbb áldozatot követelő támadásokat Aleppóban hajtották végre, ahol öt gyerek és három nő is meghalt. Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) információi szerint föld-föld rakétát lőttek a felkelők ellenőrzése alatt álló városrészre.

Hosszú idő óta mindennaposak az összecsapások az egykoriban az ország gazdasági központjaként számon tartott városban, ahol a kormányerők légicsapásai tavaly december közepe óta több száz áldozatot szedtek.

Eközben Aleppó más városrészeiben harcok robbantak ki a felkelők és a Bassár el-Aszad elnökhöz hű katonák között, utóbbiak az ellenzéki csoportok közötti belharcokat kihasználva területeket próbáltak visszafoglalni a lázadóktól.

Az OSDH arról számolt be, hogy a nap folyamán a hadsereg hordóbombákkal - robbanószerrel és üzemanyaggal töltött hengerekkel, illetve olajoshordókkal - támadta a felkelőket Hamában, valamint az ellenzéki erők állásait bombázta Damaszkusz egyik külvárosában.

A 2011. március 15-én békés tüntetésekkel kezdődött, majd a véres megtorlás hatására polgárháborúba torkollott lázadás halálos áldozatainak száma már meghaladja a 130 ezret.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.