Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Százak tüntettek a nyugat-mexikói Sinaloa államban lévő Culiacán és Guamúchil városban azért, hogy a hatóságok engedjék szabadon a hírehedt drogbárót, Joaquín "El Chapo" Guzmánt, akit nemrég kaptak el. A demonstrálók szerint a rendkívül szegény hegyvidéki térségben szükség van a munkahelyekre, amelyeket "Sinaloa kartell" teremt.
Zenészek játszottak Sinaloa szövetségi állam fővárosának, Culiacánnak az utcáin, miközben iskolai egyenruhát viselő középiskolás diákok "Engedjék szabadon Chapót!" és "Szeretjük Chapót" feliratú táblákat tartottak magasba.
A tiltakozók közölték, hogy ellenzik Guzmán kiadatását az Egyesült Államoknak, ahol több államban is vádat emeltek ellene.
A kivezényelt rendőrök megpróbálták feloszlatni a tömeget. A rendfenntartók könnygázt vetettek be, és néhány tüntetőt őrizetbe vettek.
Bár Mexikó bizonyos részein népdalokat és könyveket írnak a drogbárókról, az ehhez hasonló megmozdulások ritkának számítanak az országban.
A mostani tömeg azzal magyarázható, hogy Sinaloa lakói aggódnak a jövőért, a több milliárd dolláros volumenű drogkereskedelem fellendítette ugyanis a mezőgazdasági állam gazdaságát. Szakértők szerint Guzmán letartóztatása nem lesz kihatással a kartell tevékenységére.
A latin-amerikai ország legkeresettebb drogbárójának számító bűnözőt a Sinaloa állambeli Mazatlán városában fogták el szombaton az amerikai kábítószer-ellenes ügynökség segítségével.
Az El Chapo, vagyis a köpcös gúnynéven emlegetett Guzmán 2001 óta volt szökésben, és nemcsak Mexikóban, hanem az Egyesült Államokban is ő volt az első számú közellenség a drogbárók közül. A drogkereskedelem mellett pénzmosással és egyéb bűncselekményekkel vádolják.
Joaquín "El Chapo" Guzmán hatalmát és erejét tükrözi, hogy a Forbes magazin a 67. helyre sorolta őt a világ legbefolyásosabb embereinek 2013-as listáján.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.