Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Több mint 150 időjárási rekord dőlt meg Ausztráliában az idei nyáron, amely hőhullámokat, aszályokat, viharokat és erdőtüzeket hozott magával.
A helyi klímatanács által hétfőn kiadott jelentés a meteorológiai adatokat elemezve arra figyelmeztet, hogy az éghajlatváltozás miatt gyakoribbá és hevesebbé váltak a szélsőséges időjárási jelenségek.A jelentésből kiderült: Sydneyben 27 éve nem volt ilyen forró a déli féltekén decembertől februárig tartó nyár, Adelaide-ben pedig előfordult, hogy tizenegy napon át 40 Celsius-fok fölött volt a hőmérséklet.
Canberrában húsz napon át 35 fok feletti hőség tombolt, míg Melbourne-ben - ahol a nagy meleg az ausztrál nyílt teniszbajnokságban is fennakadásokat okozott - mérték a legforróbb 24 órát 35,5 fokkal.
Queensland szövetségi állam 45 és Új-Dél-Wales 38 pontján a mérések kezdete óta jegyzett legszárazabb nyár volt az idei.
Az extrém időjárás hozzájárult az erdő- és bozóttüzek terjedéséhez, így volt ez Victoria államban, ahol februárban 280 ezer hektárnyi terület égett le.
A szélsőséges időjárási jelenségek hatásainak megfékezése érdekében a klímatanács sürgette az üvegházhatású gázok kibocsátásának mérséklését. A szakértők kulcsfontosságúnak nevezték a mostani évtizedet az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. A tanács emlékeztetett arra, hogy Ausztrália az elmúlt 15 évben szenvedte meg a mérések kezdete óta feljegyzett nyolc legforróbb nyarat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.