szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

"Gazdaságpolitikája révén, úgy tűnik, Magyarországnak sikerült egy olyan egyensúlyt teremteni, amely kielégíti az európai vezetőket és a hazai választókat, méghozzá anélkül, hogy olyan típusú populizmushoz folyamodott volna, amely több központi országban valóságos ámokfutást rendez" - írja a Digital Journal szerzője.

Miközben egyre nő azoknak az európaiaknak a száma, akik utcára vonulnak, hogy tiltakozzanak a brüsszeli eurokraták gazdasági diktátuma ellen, Magyarország egy olyan ország, amely a jelek szerint nyíltan figyelmen kívül hagyja a trojka szigorú politikai előírásait - írta pénteken, budapesti keltezéssel Matthew Turner, a Digital Journal kanadai online hírportál tudósítója a Bebizonyítja-e Magyarország, hogy a (gazdasági) szigor tévedés? című írásában.

A szerző a portál véleményrovatában úgy vélekedett, hogy az április 6-i választásokat megelőző hetekben - ellentétben a 2013-as elemzésekkel - az IMF, az OECD és az Európai Bizottság is kedvezően értékeléseket közölt a magyar gazdaság kilátásairól és céljairól és hogy korábban elutasított politikai lépéseket most lehetséges alternatívaként ismernek el. Turner a rekordméretű alapkamat-csökkentéssel kapcsolatban azt írta: az Orbán-kormány megválaszolta azt a kérdést, hogy a magyar "könnyű hitel"-politika lehet-e megvalósítható alternatívája a német szigornak.

"Gazdaságpolitikája révén, úgy tűnik, Magyarországnak sikerült egy olyan egyensúlyt teremteni, amely kielégíti az európai vezetőket és a hazai választókat, méghozzá anélkül, hogy olyan típusú populizmushoz folyamodott volna, amely több központi országban valóságos ámokfutást rendez" - írta Turner.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!