Orosz bombázó gépek járőröznének az USA tőszomszédságában is

Oroszország nagy hatósugarú bombázó repülőgépei rendszeresen járőrözni fognak az északi Jeges-tengertől egészen a Karib-tengerig és az USA szomszédságában található Mexikói-öbölig – közölte szerdán az orosz védelmi miniszter.

  • MTI MTI
Orosz bombázó gépek járőröznének az USA tőszomszédságában is

"A jelenlegi helyzetben fenn kell tartanunk katonai jelenlétünket az Atlanti-óceán nyugati felén és a Csendes-óceán keleti oldalán, csakúgy mint a Karib-tengeren és a Mexikói-öbölben" – hangoztatta nyilatkozatában Szergej Sojgu.

Hozzátette, hogy a járőrrepülések számának fokozása és gépek útjának meghosszabbítása komolyabb karbantartási erőfeszítéseket tesz szükségessé, s ezért már megfelelő utasításokat kapott a hadiipar.

Az atombombák hordozására is alkalmas orosz hadászati bombázók a hidegháború idején rendszeresen járőröztek az Atlanti- és a Csendes-óceán felett, de a Szovjetunió széthullását követő pénzszűke arra kényszerítette Moszkvát, hogy visszafogja katonai kiadásait. A bombázók őrjárata Vlagyimir Putyin első elnökségének idején kezdődött újra, és mind sűrűbbé vált az utóbbi években.

Az AP amerikai hírügynökség erőfitogtatásnak minősítette Szergej Sojgu szerdai nyilatkozatát, amely – mint írta – jól mutatja a Nyugat és Oroszország közti, Ukrajna miatti feszültséget.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?