Orosz hadihajók jelentek meg Ausztrália partjainál

Az orosz csendes-óceáni flotta négy hadihajója cirkál Ausztrália partjainál a G20 csoport küszöbön álló brisbane-i csúcsértekezlete előtt, és bár mozgásuk a canberrai védelmi minisztérium szerint nem ütközik a nemzetközi jogba, megjelenésük mégis nagy visszhangot váltott ki, miután Ausztrália és Oroszország között feszültté vált a viszony a Kelet-Ukrajnában ausztrál utasokkal is a fedélzetén lezuhant maláj utasszállító miatt.

  • MTI MTI
Orosz hadihajók jelentek meg Ausztrália partjainál

Az ausztrál híradásokban vezető hír volt a hajók megjelenése, amelyet megfigyelők Oroszország újabb erődemonstrációjának neveztek. Megjegyezték, hogy Moszkva így üdvözli a vendéglátót.

Tony Abbott ausztrál kormányfő és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden rövid eszmecserét folytatott az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) szervezetének pekingi csúcstalálkozója alkalmával.

A megbeszélés incidens nélkül zajlott le, noha voltak, akik ennek ellenkezőjétől tartottak, mivel Abbott a donyecki szakadár területen történt légi katasztrófa után bejelentette, mindenképpen tárgyalni akar az orosz elnökkel, és keményen fel fog lépni vele szemben. A nyugati országok álláspontja szerint ugyanis az utasszállítót lelőtték, mégpedig egy orosz fegyverrendszerrel.

Az orosz hajók megjelenésével kapcsolatban az ausztrál védelmi minisztérium a közvélemény megnyugtatására közölte, hogy a haditengerészet figyelemmel kíséri a helyzetet. Kiemelte, hogy az orosz hajók egyelőre ausztrál felségvizeken kívül cirkálnak, mozgásuk nem sérti a nemzetközi jog előírásait, amelyek szerint a hadihajók szabadon mozoghatnak nemzetközi vizeken. Emlékeztettek arra, hogy orosz részről volt már hasonlóra példa korábbi csúcstalálkozók alkalmával.

Brisbane-ben szombaton kezdődik a G20 csoport kétnapos csúcsértekezlete, amelynek egyik fő témája az ukrán válság lesz.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?