Kiadják Magyarországnak a máltai ollós gyilkost

Kiadják Magyarországnak egy másik ügy miatt azt a magyar férfit, aki két éve 40-szer szúrta meg egy ollóval akkori élettársát Máltán - jelentették helyi lapok. A beszámolók szerint a férfinak viszont először le kell ülnie az esetleges máltai büntetését.

  • hvg.hu hvg.hu
Kiadják Magyarországnak a máltai ollós gyilkost

Kiadják Magyarországnak azt az 58 éves magyar férfit, aki 2012-ben szurkálta halálra szintén magyar élettársát Máltán - közölte a Malta Today és az Independent című helyi lap is.

A férfi ellen - aki még 2010-ben keveredett verekedésbe Magyarországon - európai elfogatóparancsot adtak ki nemrégiben, de csak azt követően adhatják ki, hogy az ellene jelenleg folyó büntetőügy lezárul és leüli esetleges máltai büntetését is. A beszámolók szerint a vádlott korábban taxisként dolgozott itthon.

A vád szerint a férfi több mint 40-szer szúrta nyakon ollóval azt a 38 éves magyar nőt, akinek a holttestére St. Paul's Bay városában bukkantak rá. A helyi lapok 2012-es beszámolói szerint a bűncselekménynek a beszámolók szerint tanúja volt a nő 17 és 5 éves lánya is. Később kiderült, a meggyilkolt G. Yvette korábban az RTL Klub egyik műsorában is feltűnt

A férfi és a nő 2011 májusban költözött a máltai lakásba, egyik szomszédjuk pedig azt mondta, főbérlőjük a gyilkosság előtt közölte velük, hogy el kell hagyniuk az ingatlant. A magyar pár alkalmi takarítási munkákból próbálta eltartani magát, de a Times of Maltának egy szomszéd arról is beszámolt, hogy 2012 karácsonya környékén Nagy-Britanniába akartak utazni, hogy ott keressenek munkát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?