Magyar emléktáblát avattak egy koncentrációs táborban

70 éve szabadították fel a náci Németország legnagyobb női koncentrációs táborát, a ravensbrücki lágert. A nemzetek falán elhelyezett emléktáblák sora ma egy magyar emléktáblával bővült.

  • MTI MTI
Magyar emléktáblát avattak egy koncentrációs táborban

A magyar zsidók és minden Magyarországról elhurcolt áldozat előtt tisztelgő emléktáblát avattak fel vasárnap a náci Németország legnagyobb női koncentrációs tábora, a ravensbrücki láger területén kialakított emlékhelyen.

A Berlin térségében lévő Fürstenbergben fekvő egykori koncentrációs tábor felszabadításának 70. évfordulója alkalmából csaknem egy hétig tartó rendezvénysorozatot tartottak. A több ezer ember részvételével tartott vasárnapi, központi megemlékezés fő szónoka Johanna Wanka német oktatási és kutatási miniszter volt. 

Ezután az úgynevezett nemzetek falán elhelyezett emléktáblák sora magyar emléktáblával bővült, amelyet Takács Szabolcs, a Miniszterelnökség államtitkára avatott fel. Beszédében hangsúlyozta, hogy "Magyarország részt vett a holokauszt végrehajtásában, ami az egyik legnagyobb magyar tragédiához vezetett".

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.