Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
"A háború, üldöztetés, kínzás, elnyomás elöl menekülőket be kell fogadni" Franciaországban - mondta vasárnap Manuel Valls francia miniszterelnök a nyugati-franciaországi La Rochelle-ben.
"Minden egyes menedékkérelmet meg kell vizsgálni, mégpedig gyorsan" - hangsúlyozta Valls. "A migránsokat méltósággal, ellátva, odafigyeléssel kell kezelni" - tette hozzá.
"A mi dolgunk az, hogy hosszú távú, az emberségesség, a felelősség és a határozottság értékein alapuló válaszokat találjunk" - hangsúlyozta Valls.
A francia kormányfő beszédében idézte a New York-i Szabadság-szobor (amelyet Franciaország ajándékozott az Egyesült Államoknak) talapzatán olvasható feliratot: "Adjátok nekem a szegényeiteket, a kimerültjeiteket, akik szoros sorokban arra vágynak, hogy szabadon élhessenek, a túlzsúfolt partvidékeitek nyomorát, küldjétek hozzám a vihar által kisemmizetteket. Fényemmel megvilágítom nekik az aranykaput".
Valls ezt követően az illegális gazdasági bevándorlással szemben viszont határozott fellépésre szólított fel, s úgy vélte, hogy az Európát jelenleg sújtó menekültválságot a menekültjog európai harmonizálásával kell megoldania Párizsnak és Berlinnek.
A francia miniszterelnök hétfőn Calais kikötővárosába látogat, ahol mintegy 3 ezer külföldi él illegálisan felállított sátortáborokban arra várva, hogy a Franciaországot Nagy-Britanniával összekötő La Manche-csatorna alatti alagúton áthaladó vonatokra felkapaszkodva, illetve a csatornát átszelő kompokon elbújva, átjusson a túlsó partra. A szigorú francia bevándorlási politikai miatt ugyanis a migránsok között az a vélekedés terjedt el, hogy Nagy Britannia szívesebben fogadja be a menekülő külföldieket, mint Franciaország.
A Le Figaro című konzervatív napilap csütörtökön azt írta, hogy Franciaországban a korábbi évekhez képest eddig nem növekedett a menedékkérők száma, de az Európai Uniót sújtó menekülthullám enyhítésére az ország két év alatt befogadna mintegy 9300 menekültet, de csak abban az esetben, ha a többi uniós tagállam is hasonló felajánlásokat tesz.
Az első fél évben 32 ezren, elsősorban szudáni, eritreai és iraki keleti keresztény kért menekült státust Franciaországban, s a kormány becslései szerint a kérelmek száma idén sem haladja meg a tavaly regisztrált 64 ezret.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.