Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem ellentétes az uniós joggal az Európai Bíróság ítéletes szerint, ha egy harmadik országból származó, korábban már egy tagállam által kitiltott személyt bebörtönöznek ismételet belépésért.
Az Európai Bíróság egy albán férfi esetét vizsgálta, akit 2012-ben toloncoltak ki Olaszországból, egyúttal három évre ki is tiltották. Ennek ellenére a férfi visszautazott az országba, ami miatt büntetőeljárás indult ellene, és az ügyész nyolc hónap szabadságvesztést kért ellene. de az olasz jog szerint akár egytől nyolc évig terjedő szabadságvesztést is kaphatott volna.
A luxembourgi uniós bírákat a firenzei törvényszék kereste meg, hogy választ kapjon arra a kérdésre, hogy összhangban van-e ez az úgynevezett visszatérési irányelvvel, amely az illegálisan belépőkkel szemben alkalmazandó eljárásokat és normákat szabályozza. A bíróság emlékeztet, hogy a tagállami szabályok és az alapvető jogok tiszteletben tartása mellett alkalmazhatóak büntetőjogi szankciók azokkal szemben, akiket korábban kiutasítottak, jogellenesen tartózkodnak az országban, és nem áll fenn olyan ok, mely miatt ne térhetnének haza - azaz menekültkérelemért folyamadók más eljárás alá esnek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.