Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Vasárnap részlegesen újranyitják a forgalom előtt a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőteret, ahol múlt héten robbantásos merényletet hajtottak végre – jelentette be a légikikötőt üzemeltető vállalat szombaton. Arnaud Feist igazgató szerint vasárnap három járatot fog indítani a Brussels Airlines belga légitársaság a repülőtérről.
"A belgiumi légi közlekedés történetének legsötétebb napjait élte meg az ország" – mondta Feist a repülőtéri robbantásokról, amelyben tizenhatan haltak meg.
A szövetségi rendőrség szóvivője elmondta, hogy fokozott biztonsági intézkedéseket léptetnek életbe az újranyitott repülőtéren. Szúrópróbaszerűen ellenőrizni fogják a repülőtérre érkező járműveket, az utasok pedig csak a papírjaik ellenőrzése és a csomagjaik átvizsgálása után léphetnek majd be a terminálba.
A Zaventem repülőtér februárban körülbelül másfélmillió utast szolgált ki, naponta átlagosan 600 járatot fogadott és indított.
A március 22-i terrortámadások után lezárták a füstölgő, helyenként romos repülőteret és az oda vezetők utakat, valamint törölték az összes járatot. A merényletek miatt a belga fővárosba tartó repülőgépeket Amszterdamba, Liege-be és más városok repülőtereire irányították át.
A két helyszínen, a repülőtéren és a metróban végrehajtott brüsszeli terrortámadásokban a legfrissebb összesítések szerint legalább harminckét ember halt meg.
Zaventem Európa egyik legnagyobb repülőtere: évente 23,5 millió utast szolgál ki, valamint 489 ezer tonna teherszállítmány halad át rajta. Hetvenhét különböző légitársasággal 226 úti cél érhető el a belga főváros nemzetközi repülőteréről.
Az új biztonsági intézkedések miatt az indulási oldalon egyelőre óránként legfeljebb 800 utast tudnak ellátni, ami a korábbi kapacitás egyötödének felel meg.
A repteret üzemeltető cég külön oldalt hozott létre, ahol az újranyitással kapcsolatos információkat tették közzé az utasoknak. A Brussels Airport Twitter-oldalán is vannak infók.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.