Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Fegyveresek megtámadták szerdán késő délután Kabulban az Afganisztáni Amerikai Egyetemet, az intézmény területéről robbanások és fegyverropogás hallatszott.
Az áldozatok számáról eltérő információk vannak: a kabuli kórházak vezetője, Mohammed Szalím Raszúli arról beszélt, "legalább egy diák meghalt", míg az EFE spanyol hírügynökség két halálos áldozatról tud.
A BBC szintén egy halottról ír, azonban a különböző jelentések alapján ők egy őrről, és nem egy diákról tudnak. A támadásban 14 ember sérült meg.
Egy rendőrségi szóvivő azt mondta, az egyetemre öngyilkos merénylők hatoltak be, több száz diák és valamennyi tanár bent rekedt az épületben, többen külföldiek. Egy diák korábban telefonon azt mondta a Reuters brit hírügynökségnek, hogy társaival együtt az egyik osztályteremben rekedt, kintről pedig lövéseket hallani.
A rendőrségi szóvivő arról is beszélt, hogy a támadók tűzharcban álltak a helyszínre érkezett biztonsági erőkkel. A BBC este azt közölte, a bent rekedtek úgy tűnik, biztonságban vannak, azonban a támadók még nem hagyták el a helyszínt. A támadók számáról nincs információ, az akciót senki sem vállalta még magára.
Két hete ismeretlen fegyveresek elrabolták az egyetem két munkatársát az autójukból, róluk azóta sem tudni semmit.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.