Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Körülbelül százezer látogatóra számítanak Izraelben a szerda hajnalban elhunyt Simon Peresz koporsójánál, amelyet a kneszet udvarán helyeztek el, hogy a gyászolók leróhassák kegyeletüket.
Jeruzsálem csütörtökön ostromlott várhoz hasonlít, a kneszet környékén több kilométerre megszűnt a járműközlekedés, rendőrök álltak a lezárt kereszteződéseknél. Utoljára 1995-ben, Jichák Rabin temetésénél alkalmaztak ilyen mértékű biztonsági óvintézkedéseket. Péntekre nyolcvan magas rangú vezetőt, köztük Orbán Viktor miniszterelnököt és Barack Obama amerikai elnököt is várják a városba.
Reggel óta csendben poroszkál a hosszú sort alkotó, megilletődött tömeg. A nagyobb közlekedési dugók elkerülésére díjmentes buszokon szállítják az érdeklődőket a kneszethez a Jeruzsálembe tartó autópálya nagyobb útkereszteződéseitől és Jeruzsálem nagyobb parkolóitól. A legtöbben várhatóan munkaidő után érkeznek, ezért este kilencig nyitva vannak az izraeli parlament kertjének kapui.
Délelőtt több cserkészcsapat és a helyi baloldali ifjúsági mozgalom kék egyenruhás csoportjai is ellátogattak a kék-fehér zászlóba burkolt koporsóhoz. Szülők gyermekeikkel, felnőttek magányosan, csoportokban és párokban, idősek botra támaszkodva álltak be a sorba, hogy a kordon mellett elvonulva egy percre megálljanak fényképezni vagy egy könnyet elmorzsolni Simon Peresz földi maradványai előtt.
Reggel már elhelyezte hivatalos koszorúját Benjámin Netanjahu miniszterelnök, Reuven Rivlin államelnök és Juli Édelstejn, a kneszet elnöke. Bill Clinton volt amerikai elnök is egyenesen a kneszethez hajtott a repülőtérről, hogy fejet hajtson barátjának koporsója előtt.
Meghalt Simon Peresz, az izraeli legenda
Páratlanul hosszú és tartalmas politikai karriert futott be a 93 évesen elhunyt Simon Peresz volt izraeli elnök és többszörös kormányfő. Meghatározó alakja volt az 1948-ban kikiáltott zsidó állam szinte minden jelentős katonai és politikai eseményének. Az évtizedek során héjából galambbá avanzsált Peresz politikai örökségének talán legfontosabb üzenete, hogy „a béke csodálatos vívmányokat teremt".
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.