Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A brit jótékonysági szervezeteket regisztráló Jótékonysági Bizottság úgy döntött, hogy a jedizmus nem sorolható a vallások közé Nagy-Britanniában - közölte a BBC.
A szervezetnek azért kellett döntenie az ügyben, mert a Jedi Lovagok Temploma jótékonysági státuszért folyamodott hozzájuk. A határozat szerint a jedizmus "sem erkölcsi, sem etikai előrelépést" nem jelent az angliai és walesi jótékonysági tevékenységben.
A jedizmus a Star Wars-filmsorozat nyomán terjedt el az Egyesült Királyságban. A filmekben ugyanis fontos szerephez jutnak a jó oldalon álló jedi lovagok, akik az Erő segítségével veszik fel a harcot a sötét oldallal.
A briteknek annyira tetszik a jediség, hogy a 2011-es népszámláláson 177 ezren vallották magukat jedinek a vallásuk megjelölésekor, és ezzel a jedizmus a hetedik legnépszerűbb "vallás" lett az országban. A számuk egyébként 2001 óta folyamatosan csökken, akkoriban még 390 ezren vallották magukat az erő követőinek.
A népszámlálók a nem vallásos kategóriába sorolják a jedizmus hívőit.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.