"A Twittert mindenféle vallású bevándorlók építették. Kiállunk értük és velük vagyunk, mindig."
Twitter is built by immigrants of all religions. We stand for and with them, always.
— Twitter (@Twitter) 2017. január 29.
Már csaknem félmillió twitterező lájkolta a szolgáltató kiállását a bevándorlók mellett, több mint negyedmillióan pedig meg is osztották a bejegyzést. A szolgáltató központi fiókját 60 millióan követik, Trump két fiókját (az egyiket "civilként és elnökjelöltként kezdte használni, a másik a hivatalos elnöki csatorna) összesen 36 millióan, és itt jelentős átfedés lehet a követők közt.
Donald Trump állítása szerint nem szereti a Twittert, de nem tudja nélkülözni, mert a média és a sajtó nagyon tisztességtelen vele szemben, és a Twitter az egyetlen lehetősége arra, hogy ellenlépéseket tegyen. Elnöki Twitter-fiókjában a lájkolók száma ritkán haladja meg a százezret, a retweetelők pedig ennél is jóval kevesebben vannak. Legutóbbi üzenete, melyben éppen az utazásii tilalmakról hozott döntését védi, a szokotthoz képest jól teljesített:
Our country needs strong borders and extreme vetting, NOW. Look what is happening all over Europe and, indeed, the world - a horrible mess!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2017. január 29.
Az amerikai technológiai óriáscégek többségének képviselői már az elnökválasztási kampányban sem rejtették véka alá, hogy nem Trumpot szeretnék látni a Fehér Házban.
A bevándorlók és menekültek ügyében a Facebook alapító vezérigazgatója, Mark Zuckerberg is megszólalt már, felidézte, hogy az ő felmenői Németországból, Ausztriából és Lengyelországból vándoroltak be az Egyesült Államokba, felesége szülei pedig Kínából és Vietnamból menekültek.