„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Maroknyi populáció maradt a természetben Kambodzsa nemzeti állatából. Hiába próbálnak vigyázni a királyi teknősökre, valaki vagy valakik mégis elpusztítottak egyet, valószínűleg elektromos halászattal.
Egy kambodzsai királyi teknős, vagyis a súlyosan veszélyeztetett déli Batagur-teknős egyik elpusztult példányára bukkantak Kambodzsa Koh Kong tartományának délnyugati részén.
"Nagyon szomorúak vagyunk, amiért megölték a királyi teknősök egyikét, melyeket 2015-ben engedtünk szabadon" – mondta Som Sitha, a New York-i központú Wildlife Conservation Society, a kambodzsai kormány és helyi szervezetek közreműködésével megvalósított teknősmentő projekt munkatársa.
A vadvédelmi társaság szerint az elpusztult teknős egy kifejlett nőstény volt, egyike annak a 21, adóvevővel és mikrochippel ellátott egyednek, amelyet 2015-ben szabadon engedtek. Az állatot a Kaong folyó mentén találták meg.
A fején látható nyomokból arra lehet következtetni, hogy a Kambodzsában elterjedt illegális elektromos halászat végzett vele. Ilyenkor elektromos áramot vezetnek a vízbe, ami elkábítja és egy időre megbénítja a halakat, melyeket így könnyű kifogni.
A déli Batagur-teknős a világ egyik leginkább veszélyeztetett teknőse, túlélését az illegális halászat és élőhelyeinek pusztulása veszélyezteti.
Ouk Vibol, a halászati hatóság illetékese szerint a teknősök védelme és az illegális halászat korlátozása érdekében védelmi területet alakítanak ki a Sre Ambel folyórendszernél. Ez az egyetlen hely Kambodzsában, ahol megtalálható még a királyi teknős.
A Batagur-teknős onnan kapta előkelő nevét, hogy a történelmi időkben csak a kambodzsai királyi család tagjai fogyaszthatták tojásait. Egészen 2000-ig úgy vélték, hogy kihalt a faj, ekkor azonban egy kisebb populációt fedeztek fel a Sre Amber folyóban. 2005-ben az ország nemzeti állatává nyilvánították.
Az egykor elterjedt faj egyedei megtalálhatóak még a Maláj-félsziget déli részén és az indonéziai Szumátrán.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.