Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egy sikeres és egy sikertelen merényletkísérlet lehet a magyarázat a hétvégén több országban bevezetett tilalomra.
Egy ál iPaddel tervezett merénylet is hozzájárult ahhoz, hogy az amerikai és a brit légügyi hatóságok szombattól megtiltották egyes járatokon az okostelefonnál nagyobb elektronikus eszközök felvitelét a fedélzetre – állítja a Guardian. A brit lap meg nem nevezett nemzetbiztonsági forrásra hivatkozva egy be nem jelentett merényletkísérletről ír. Ezt egy olyan táblagéppel akarták végrehajtani, amelybe belül robbanóanyagot helyeztek el.
A lap forrása ugyanakkor azt is világossá tette: nem egy incidens miatt döntöttek a tilalom elrendeléséről. Attól tartanak, hogy az iszlám fundamentalista terroristák új módszerekkel, eszközökkel próbálkoznak.
Fényképezőgéppel repülne? Lehet, hogy bajba kerül a repülőtéren
A fényképezőgépek és a túl nagy mobiltelefonok is a repülők fedélzetéről kitiltott eszközök közé kerültek. A budapesti repülőtéren még nincs szigor, de az átszálló magyar utasoknak figyelniük kell. Aki Budapesten száll repülőre, gond nélkül felvihet elektronikus eszközöket a repülőkre, aki viszont átszállással utazik, annak már érdemes figyelnie arra, mit vihet magával.
Laptoppal – pontosabban laptopnak látszó tárggyal – már sikeresen hajtottak végre merényletet: tavaly egy szomáliai gép fedélzetén robbantott egy merénylő. A gép oldalán egy lyuk keletkezett, és ketten, köztük a merénylő, megsérült a támadásban.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.