Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Állatokról és fekete afrikaiakról készült képekből álló kiállítást zártak be idő előtt a kínai Vuhan városában. A szervezőket rasszizmussal vádolják, talán nem alaptalanul.
Az „Ez Afrika” című kiállításokon olyan fotók szerepeltek, ahol egymás mellé tett képeken mutattak meg egy-egy afrikai embert, illetve egy állatot. A legnagyobb felháborodást az a két egymás mellé helyezett kép váltotta ki, amelyen egy ásító fekete kisfiú, valamint egy ásító majom látható.
A szervezők az után döntöttek a tárlat bezárásáról, hogy sokan – köztük ott élő afrikai származású polgárok – tiltakoztak, s rasszizmussal vádolták a múzeumot. „Az állatokkal való összehasonlítás a kínai kultúrában dicséretnek számít, a horoszkópokban is állatok szerepelnek. A kiállítás közönsége leginkább a kínaiak közül került ki, de megértjük, hogy néhány kép bántotta afrikai barátaink érzéseit, és az irántuk mutatott tisztelet jeleként levettük a képeket” – nyilatkozta a tárlat egyik kurátora. A kiállítást néhány nap alatt 141 ezer ember nézte meg.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.