Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Yale tagadja az amerikai igazságügyi minisztérium vádjait, a bíróságig is eljuthat az ügy.
A Yale Egyetem a felvételi eljárás során hátrányosan megkülönbözteti a fehér és az ázsiai származású jelentkezőket – idézi az amerikai igazságügyi minisztérium bejelentését a BBC. A megállapítás egy kétéves vizsgálat lezárásaként született. Az egyetemet megfenyegették azzal is:
ha nem változtatnak, jogi eljárást indítanak velük szemben.
A Yale kategorikusan tagadja a diszkrimináció vádját. Szóvivőjük szerint a minisztérium azt sem várta meg, hogy a bekért dokumentumokat megküldje az egyetem. Állítják, ezek fényében már azt láthatták volna, hogy a Yale teljes mértékben tartja magát a legfelsőbb bíróság precedenseihez. Azt is közölték:
ezek miatt az érdemtelen és elsietett vádaskodások miatt nem fognak változtatni semmin.
Tavaly a Harvard Egyetemet vádolta meg egy konzervatív hallgatói szervezet azzal, hogy diszkriminatív az ázsiai származású hallgatókkal szemben. Akár a Yale esetében, a Harvardnál is a hátrányos helyzetűeket segítő intézkedéseket kifogásolták. Az ügyben lefolytatott első bírósági eljárás az egyetemnek adott igazat a vádlóival szemben.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.