Újabb betegcsúcs Olaszországban

Minden korábbinál többet, 10925 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak szombaton Olaszországban. Pénteken is sok – 10010 – volt az újonnan nyilvántartásba vett vírushordozók száma.

  • hvg.hu hvg.hu
Újabb betegcsúcs Olaszországban

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Szombaton 47 halottat jelentettek be – a pénteki 55 után – s ez jóval alacsonyabb szám, mint az első hullám csúcspontján regisztrált kilencszáz.

Olaszország volt az első európai ország, ahol durván elszabadult az közel egy évvel ezelőtt a kínai Vuhanból kiindult pandémia: február óta Olaszországban  több mint 36 ezer ember életét követelte a Covid–19-járvány.