szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Carine Kanimba mellett még 3500 ruandai állampolgárt hallgattak le.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

Az Amnesty International elemzése szerint Carine Kanimba, a filmbeli Hotel Ruanda valódi szállodaigazgatójának lánya is a Pegasus nevű kémprogram egyik célpontja volt - írja a France24.

A jelenleg ismert adatok szerint 3500 ruandai állampolgárt vettek célba, közülük lehetett az egyik Kanimba, aki annak a Paul Rusesabaginának a lánya, akit az 1994-es ruandai népirtást feldolgozó filmben is megformáltak, mint a több, mint ezer halálra ítélt tuszit megmentő szállodaigazgatót. Rusesabagina jelenleg börtönben ül.

“Elrabolták apámat, megkínozták, és elrabolták törvényes jogait. Most megtudtuk, hogy lehallgatták az amerikai külügyminisztériummal, Sophie Wilmes belga külügyminiszterrel és az ügyvédeinkkel folytatott beszélgetéseimet is” - írta Kanimba a Paul Rusesabagina Alapítvány közleményében.

A Pegasus-botrányról szóló cikkeinket ide kattintva találja.

Mit tud a hírhedt Pegasus program, ha rákerül valaki telefonjára? Szó szerint mindent

Nem igényel felhasználói figyelmetlenséget a világraszóló megfigyelési botrányt kirobbantó Pegasus - a program a mobil tulajdonosának egyetlen mozdulata nélkül csempészhető be a telefonra. Ami ezután következik, az is figyelemreméltó: a kémszoftver olyannyira mindentudó, hogy több jogosultságot szerez magának a készüléken, mint amennyi a mobil használójának lehet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!