Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Kormányzati ülésen szólalt fel Vlagyimir Putyin pénteken, és az állami Rosszija 24 tévécsatornán közvetített beszédében először békülékenyebbnek tűnő hangot ütött meg.
Arról beszélt, hogy az oroszoknak nincsenek rossz szándékaik a szomszédaikkal szemben, és az orosz kormány úgy látja, nincs szükség arra, hogy a szomszédos országok további lépéseket tegyenek, melyek "megronthatják a kapcsolatainkat".
"Mindenkinek azon kell gondolkoznia, hogyan lehet normalizálni a viszonyokat, hogyan lehet normálisan együttműködni, és normálisan fejleszteni a kapcsolatokat"
– mondta a BBC fordítása szerint Putyin.
Az orosz elnök viszont figyelmeztette országa ukrajnai tevékenységét ellenzőket, hogy "ne súlyosbítsák a helyzetet" azzal, hogy újabb szankciókat vetnek ki Oroszországgal szemben. Mindeközben nyugati vezetők Brüsszelben gyülekeznek, hogy megtanácskozzák, milyen további lépésekkel lehetne fenntartani Oroszországgal szemben a nemzetközi nyomást.
Az ukrajnai háborúról szóló percről percre tudósításunk ide kattintva érhető el.